AKTUALNOŚCI                                 ARCHIWUM

KOMUNIKAT
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza.

Konkurs organizowany jest od 1993 roku, co dwa lata. Unikalne znaczenie konkursu polega na przywracaniu pamięci o polsko-żydowskiej przeszłości Kutna, a nade wszystko o Szalomie Aszu, urodzonym w Kutnie w 1880 roku wybitnym prozaiku i dramaturgu żydowskim tworzącym w jidysz, dwukrotnym kandydacie do Nagrody Nobla. Mimo światowej sławy, która zapewniła mu stałe miejsce w literaturze lat 20. i 30. XX w., po wojnie popadł w niemal całkowite zapomnienie. Konkurs wpisuje się w proces przywracania spuściźnie Asza utraconej pozycji w historii literatury.

Koordynator konkursu: Radosław Wąs, e-mail: r.was@bibliokutno.pl

Szczegóły: www.bibliokutno.pl

SPOTKANIE po wydaniu książki GRZEGORZA GAUDENA pt. „Lwów. Kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918”, 17 czerwca 2019 (poniedziałek), godz. 18:00, Dom Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

SPOTKANIE AUTORSKIE BARBARY ROSIEK z okazji 25. wydania „Pamiętnika narkomanki. Reaktywacja”, w 35. rocznicę debiutu literackiego oraz 60. urodzin Autorki, 18 czerwca 2019 (wtorek), godz. 18:00, Dom Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.